Lazybear Kft.

Átfogó informatikai alapképzés leendő rendszergazdáknak, hackereknek

Informatikai behatolások és észlelésük - előadássorozat (szervezés alatt)

Ha nem ismerjük a támadók céljait, gondolkodását és eszközkészletét, nem tudunk védekezni ellenük.
Ön tisztában van vele, mit kell megnéznie egy e-mail üzenetben? Tudja, milyen hatással van napjaink háborús környezete vállalkozása biztonságára? Tisztában van vele, cége mennyire sérülékeny egy informatikai támadással szemben?

Előadássorozatunk célja, hogy ezeket a kérdéseket, és még számos továbbit megválaszoljon, illetve segítsen megválaszolni a KKV szektorban dolgozó vállalatvezetők és informatikai döntéshozók számára olyan módon, hogy átfogó és aktuális képet ad korunk kiberfenyegetéseiről közérthető módon.

Átfogó informatikai képzés leendő rendszergazdáknak, hackereknek

Ha a trendek folytatódnak, mire a mostani gimnazisták a munkaerőpiacra kerülnek, mindent az informatika fog meghatározni. Alapvető írástudásnak számít már ma is egy jólfizető állás megszerzéséhez az informatikai hozzáértés.
Azonban ezt a tudást sajnos iskolarendszerben nagyon ritkán szerezhetik meg a gyerekek abban a korban, amikor a legfogékonyabbak rá – gimnazistaként. Ezért indít idén ősszel a Lazybear Academy egy átfogó, két éves képzési programot, amely a gimnazista generációnak szól.

A képzés a lehető leggyakorlatiasabb módon, egészen kicsi, 8-10 fős csoportokban a valóban a mindennapi életben alkalmazható, alkalmazandó tudás átadását célozza. A módszertan, melyet pedagógus és felnőttoktató közösen, kifejezetten erre a képzésre dolgozott ki biztosítja, hogy felesleges magolás nélkül, a gyakorlati életből vett feladatok megoldásán keresztül fejlődnek a résztvevők – mindenki a saját tempójában.

Az összefüggések megértéséhez, a ‘miért’-ekhez szükséges alapismeretektől egy (kis)vállalkozás informatikai rendszerének kiépítéséig és annak üzemeltetéséig bezárólag mutatja be a képzési program a gyerekeknek az alkalmazott informatika és kiberbiztonság alapvetéseit.
Ennek során mind a Windows mind a Linux rendszerek jellegzetességeit, használatát elsajátítják a résztvevők, mert a képzés különlegességeként mindkét rendszer oktatás párhuzamosan zajlik.

A képzés tematikáját gyakorlott üzemeltetési szakemberek és kiberbiztonsági szakértő állította össze, és tartja folyamatosan naprakészen annak érdekében, hogy az informatikában zajló rendkívül gyors változásokat hatékonyan lekövesse a képzési program.

A program az egyéni fejlődési lehetőségek megteremtésére, fejlesztésére és az egyéni konzultáció fontosságára épít,  a részvételnek ezért elengedhetetlen feltétele a saját laptop számítógép (a mai kornak megfelelő, Windows 10-11 futtatására alkalmas számítógép, kábeles hálózati csatlakozási lehetőséggel), melyet a foglalkozásokon is használunk.

 

A képzés közel két éve alatt egymásra épülő módon, elméleti és gyakorlati modulokon keresztül ismerhetik meg a résztvevők az IT üzemeltetés és IT biztonság világát:

  • kiberbiztonsági alapismeretek (elmélet)
  • saját laborkörnyezet kialakítása (elmélet + gyakorlat)
  • informatikai hálózatok (elmélet)
  • hálózatépítés (gyakorlat)
  • Windows és Linux oprendszerek (elmélet + gyakorlat)
  • szerverekről alapszinten (elmélet + gyakorlat)
  • mobil- és telekommunikációs technológiák (elmélet)
  • egy vállalkozás infrastruktúrájának felépítése (gyakorlat)

További részletek a letölthető tematikában:

A tematika és a képzési alkalmak egyaránt az iskolaév aktuális beosztásához igazodnak, így illeszkedve a résztvevők időbeosztásához. A képzés pontos időbeosztása függ a résztvevő igényeitől és a rendelkezésre álló szabad helyektől egyaránt, ezért annak véglegesítése és a képzési naptár kialakítása a jelentkezési folyamat lezárultával lehetséges.

Sajnos a mindenhol tapasztalható költségemelkedések minket is érintenek, de minden tőlünk telhetőt megteszünk annak érdekében, hogy elérhető nagyságrendben tartsuk a képzési programjaink árait.
Ezen törekvésünk eredménye képpen az „Átfogó informatikai képzés leendő rendszergazdáknak, hackereknek” programunk részvételi díja 5.500 forint + ÁFA / fő / alkalom, azaz havi nettó 22.000, tehát bruttó 27.940 forint.

Azon résztvevők, akik éves keretszerződést kötnek a képzésre a Lazybear Kft.-vel, nettó 4.500 forint + ÁFA, azaz nettó 18.000 forint, tehát bruttó 22.860 forint részvételi díj mellett vehetnek részt a tanfolyamon. A keretszerződés esetén is havi díjfizetés történik, nem a keretszerződés időtartamára szóló, egyösszegű.

Az elszámolás a tárgyhóban megtartott kontakt és távoktatási alkalmak szerint, előzetesen történik. Az árváltoztatás jogát fenntartjuk.

A képzési módszertan könnyed és emberközeli volta miatt hasonlóan kellemes és inspiráló környezetre volt szükség, így adódott, hogy a képzés helyszíne Pécsett, Kertvárosban a Mandragóra Kávéző és Pub emelete lesz. (7632 Pécs, Uitz Béla u. 9-11.)

A helyszín adottságai miatt kiváló parkolási lehetőség mellett a szülők számára akár társasági eseményként is működhetnek a rendszeres oktatási alkalmak, de ugyanilyen fontos, hogy az esetleges várakozás perceit is kellemesebben tölthetik, mint egy hagyományos oktatási intézmény esetén.

A gyerekek számára a helyszín könnyed, nem a mindennapokban rutinszerűen látogatott iskolai környezetre, sokkal inkább egy baráti vagy klubösszejövetelre emlékeztető események megtartására ad lehetőséget – amellett, hogy a foglalkozások során vagy szüntében lehetőségük van egészségesen csillapítani étküket, szomjukat – vagy akár csocsózni is.

A foglalkozásokkal, tematikával, módszertannal és egyéb részletekkel kapcsolatban érdeklődni az alább található gomb segítségével is használható, lazybearkft@gmail.com e-mail címen, nyitvatartási időben a Mandragóra Kávézóban, illetve a Mandragóra Facebook oldalán keresztül lehet, valamint 8-18 óra között a [+3670 785 6400]-as telefonszámon.

Jelenleg is zajlik az igényfelmérés a képzés online változatával kapcsolatban, így aki számára az online részvétel kényelmesebb, hamarosan lehetősége lesz így is részt venni a képzésen.

Copyright 2022. | lazybear.hu | lazybearkft@gmail.com